انواع واقعیت افزوده ( AR )

۱۳ آذر انواع واقعیت افزوده ( AR )

چند دسته از فن آوری واقعیت افزوده وجود دارد ، هر کدام با تفاوت های مختلف در اهداف خود و موارد کاربرد آن .

در زیر ما انواع مختلف فن آوری هایی را که واقعیت افزوده را تشکیل می دهند را برای شما توضیح داده ایم :

    1. واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر ( Marker Based Augmented Reality )
واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر (همچنین به نام تشخیص تصویر) از یک دوربین و نوعی نشانگر بصری مانند یک کد QR / 2D استفاده می کند تا نتیجه را فقط هنگامی که نشانگر توسط یک خواننده حساس باشد ، ایجاد کند . برنامه های مبتنی بر نشانگر با استفاده از یک دوربین در دستگاه برای تشخیص یک نشانگر از هر جسم دنیای دیگر است . اما الگوهای ساده ( مانند یک کد QR ) به عنوان نشانگرها استفاده می شود ، زیرا آنها می توانند به راحتی شناسایی شوند و نیازی به پردازش زیاد برای خواندن ندارند . موقعیت و جهت گیری نیز محاسبه شده است ، که در آن برخی از انواع محتویات و یا اطلاعات نشانگر را پرتاب می کند .

    1. واقعیت افزوده بدون نشانه گر ( Markerless Augmented Reality )
واقعیت-افزوده-بدون-نشانه-گر

به عنوان یکی از برنامه های کاربردی گسترده ای که از واقعیت افزوده استفاده می شود، بدون نشانه گر ( همچنین به نام مبتنی بر موقعیت ، مبتنی بر GPS یا GPS ) واقعیت افزوده شده است ، از GPS ، قطب نمای دیجیتال ، سرعت سنج یا شتاب سنج استفاده می کند که در دستگاه برای ارائه اطلاعات بر اساس موقعیت مکانی شما است . نیروی قوی پشت تکنولوژی واقعیت افزوده بدون نشانه گر ، دسترسی وسیع گوشی های هوشمند و ویژگی های تشخیص موقعیت مکانی آنها است . این بیشتر برای نقشه برداری مسیرها ، پیدا کردن کسب و کارهای نزدیک و سایر برنامه های کاربردی تلفن همراه محور استفاده می شود .

    1. واقعیت افزوده بر اساس پیش بینی ( Projection Based Augmented Reality )
واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور

طراحی واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور با طراحی نور مصنوعی بر روی سطوح دنیای واقعی کار می کند . برنامه های واقعیت تقویت شده مبتنی بر پروژکتور ، برای تعامل انسان با فرستادن نور به یک سطح دنیای واقعی است . تشخیص تعامل کاربر با تمایز بین یک پیش بینی مورد انتظار و طرح ریزی تغییر یافته انجام می شود . یکی دیگر از برنامه های جالب پروژکشن مبتنی بر واقعیت افزوده از تکنولوژی لیزر پلاسما برای طراحی یک هولوگرام سه بعدی (۳D) تعاملی به داخل هوا استفاده می کند .

    1. تکیه بر واقعیت تکمیل شده ( Superimposition Based Augmented Reality )
تکیه بر واقعیت تکمیل شده

تکثیر بر اساس واقعیت تقویت شده یا به طور جزئی یا به طور کامل جایگزین دید اولیه از یک شی با یک دیدگاه تازه تکمیل شده از همان شی . در واقعیت تقویت شده مبتنی بر تکیه ، تشخیص جسم نقش مهمی ایفا می کند ، زیرا برنامه نمی تواند جایگزین نمای اصلی با یک افزوده شود ، در صورتی که نمی تواند تعیین کند که چه جسمی است . یک نمونه قوی از مصرف کننده به عنوان یک واقعیت افزوده مبتنی بر سوپروایزر می تواند در کاتالوگ مبلمان واقعی واقع در Ikea یافت شود . با دانلود یک برنامه و اسکن صفحات انتخاب شده در کاتالوگ چاپی یا دیجیتال ، کاربران می توانند با استفاده از واقعیت افزوده ، مبلمان مجازی ikea را در خانه خود قرار دهند .

برای شروع،درخواست مشاوره دهید

[gravityform id=”6″ title=”false” description=”false” ajax=”false”]

مطابق با همه سلیقه ها و نیازهای نرم افزاری متنوع ، راهکارهای اختصاصی زیادی داریم.با ثبت اطلاعات خود در فرم روبرو از خدمات مشاوره رایگان گروه نرم افزاری سیوان بهره مند شوید.

موفقیت کسب و کار شما دغدغه ما است.

Facebookgoogle_pluspinterestlinkedin
بدون نظر

نظر شما چیست؟

c1
Show Buttons
Hide Buttons